Tunnelboek pop-up (cursuscode: TB-01-25)

iGer.nl
Version

 

Gedurende 8 jaar heeft boekkunstenaar Paul Johnson (Engeland) in mijn binderij masterclasses pop-up books gegeven. Inmiddels wordt het reizen hem teveel en heb ik zijn toestemming om zijn werkwijze door te geven.

Deze pop-ups zitten op een slimme manier, zonder lijm in elkaar en zijn in een handomdraai in- en uit te klappen. Zijn eigen pop-ups zijn gemaakt van kleurrijk en sprookjesachtig beschilderd papier dat elk boek een eigen signatuur geeft.

In deze tweedaagse workshop gaan we de eerste dag het papier voor het tunnelboek bewerken met verschillende decoratietechnieken die passen bij welk verhaal je boek gaat vertellen. De tweede dag wordt het boek zelf gemaakt opgebouwd uit 3 lagen. Deze pop-ups staan op zichzelf zodat er geen band omheen hoeft.

Paul’s manier van pop-up boeken maken geeft veel vrijheid en spontaniteit van werken en is goed geschikt voor iedereen met een goede handvaardigheid en het lef om vrij te werken in de uitvoering door bijvoorbeeld meer lagen toe te voegen.
Het is een feest om ermee bezig te zijn.

Goede handvaardigheid nodig

Datum:Vrijdag 09 & zaterdag 10 mei 2025
Tijd:10.00-16.00 uur
Kosten:€ 230,- incl. koffie/thee, lunch & materialen
Aantal deelnemers:Zes
Beschikbaarheid:4 plaatsen vrij
Locatie:Boekbinderij Wilgenkamp
Docent:Marja Wilgenkamp